My account

About us

Nógellovci-Beermalade

Monika

"I love to create"

Owner of the Beermalade trademark

Hand crafts, packs and distributes the Beermalade. Responsible for choosing beers and the final quality of Beermalade.

Veronika

"I am the creative one"

The logo author

Responsible for the visual side of Beermalade.

Imro

"I love beer"

Beer Judge - Beer Judge Certification Program (BJCP)​

Responsible for the selection and quality of beers from which Beermalade is made.

Our Story

Currently only available in Slovak, but a translation is coming soon – stay tuned.

Už roky doma varím džemy z rôzneho ovocia a ohlasy od mojej rodiny boli vždy veľmi pozitívne. Môj manžel je veľkým milovníkom piva a jeho nadšenie sa pomaly začalo prenášať aj na moju dcéru a mňa. Keďže dobré pivo v sebe skrýva veľa rôznych chutí, začala som rozmýšľať, či by sa nedal uvariť džem aj z piva.

Po krátkom telefonáte s mojím manželom som sa ocitla v kuchyni s prvým pokusným pivom, ktoré síce nebolo žiadnym remeselným výtvorom, ale ani jeden z nás nevedel, či tento experiment bude fungovať. Po ochutnaní sme sa zhodli na tom, že to rozhodne funguje, akurát treba použiť poriadne pivo.

Druhú várku som pripravila z piva Stupavar IPA a hneď sa ukázalo čo sa mi vlastne podarilo vytvoriť. Postupne som začala variť džemy z ďalších remeselných pív z rôznych kútov Slovenska, vrátane pivovarov Stupavar, Jama a Unorthodox. Zároveň sme spustili testovanie na našich kamarátoch z pivných aj nepivných kruhov. Odozvy boli zväčša pozitívne a tak posilnili naše odhodlanie predstaviť naše džemy aj širšej verejnosti.

Nasledovala prvá oficiálna ochutnávka v pivotéke 100 pív, na ktorej sme zistili, že tento džem sa dá spojiť naozaj s čímkoľvek, na čo má človek chuť. Od klasického a sladkého pečiva, cez rôzne syry, údené a pečené mäsá až po ovocie ako napríklad banány. Náš džem je vhodný na varenie, pečenie, chlebíčky, alebo –ako to má naša dcéra najradšej– jednoducho na lyžičku. Kreativite sa medze nekladú!

Kde sa dá náš džem kúpiť? Samozrejme na našej stránke, v džemovare a pivotéke beerm[malade] na Starorímskej 2 v Rusovciach a v pivovaroch, z ktorých pív sú naše džemy vyrobené.

Naše džemy – Beermalade – z kvalitných remeselných pív sú jedinečným domácim produktom, ktorý sa oplatí vyskúšať. Toto osobité spojenie tradičných metód a inovácie vytvára špecifickú chuť, ktorú ocenia najrôznejší konzumenti od tých čo si dajú jedno pivo z času na čas až po zarytých pivárov, ktorí sa sa pivom zaoberajú do hĺbky. A samozrejme aj tí, ktorí hľadajú nové chute, ale pivu neholdujú. Veľkou výhodou je, že po ochutnaní nášho džemu možete aj šoférovať. Jednoducho, pivo na zjedenie!

“Skvelé, je to pefektný darček pre mojich priateľov.”
“Ten džem, o tom sa mi snívalo, niečo úžasné!”
“Chutí so všetkým…”

Awards

Great Taste star 2019

By Great Taste Awards

Great Taste star 2017

By Great Taste Awards

Robíme to inak 2017

("We do it differently 2017")

By STARTITUP

Discovery of the year 2016

By the Association of small independent breweries of Slovakia

Our customers

Beermalade in the media

rtvs.sk – Try beer jam

V horúcich dňoch prirodzene stúpa spotreba piva, kvalitu ktorého si dnes už aj na Slovensku môžeme vyberať. Spotreba piva stúpa v posledných rokoch aj v rodine Nogelovcov v Rusovciach, ale

Read more »

Have you ever eaten beer?

December sa v meste nesie v znamení rôznych trhov. V Bratislave je už klasikou vianočný na Hlavnom námestí. Ale bola by škoda nenavštíviť ďalšie, ako je napr. Dobrý Trh, Urban

Read more »

opive.sk – The Jamery is open. Have a peek!

Slovensko má nový unikát. V Rusovciach včera otvorili prvý džemovar. Ide o podnik, ktorý mení remeselné pivo na džem. Špecialitu predstavila rodina Nógellovcov pred rokom, za ten čas si stihla nájsť stovky

Read more »

kamnapivo.sk – Christmas tip: Beermalade

Pivná marmeláda vyrobená na Slovensku v spolupráci s troma slovenskými remeselnými pivovarmi sa po prvý krát predstaví na podujatí Pivobrana Beer Fest 2015 v Bratislave. Podľa informácií na facebooku výrobcu  Beermalade na pivnej marmeláde sa podieľali Pivovar Stupavar, Pivovar JAMA Craft Brewery a kočovný

Read more »